👋 Nový obsah na borekb.cz

Info Tento blog je v "read-only módu" a nový obsah již nebude přibývat. O vývoji píšu na DevBlog.

IT den

Dnešek jsem si po IT stránce opravdu užil: od 10 do 15 jsem s Folpym navštívil Microsoftí konferenci Face to UniversITy, kde přednášeli lidé z Redmondu (mezi nimi navíc jedna hodně půvabná IT specialistka :) Konference se věnovala tomu, jak Microsoft jede na svých vlastních technologiích. Vzhledem k silně omezenému času se na mnoho podrobností nedostalo, ale některé informace byly poměrně šokující. Nejdříve absolutní čísla, např. počet mailů za den, počet současně přihlášených zaměstnanců na Live Communication Server, objemy databází apod. Druhým šokem bylo potom to, že skoro celý Microsoft jede na beta verzích svých budoucích produktů – má je nasazeny i na produkčních servrech, což je teda vážně nářez. Rafal Rumian říkal, že se to sice zdá nebezpečné, na druhou stranu ještě nikdo nezná bezpečnostní díry nových systémů. Každopádně mi to připadá jako slušná zkouška ohněm.

Večer potom po týdenní přestávce proběhl na Strahově další programátorský večer, tentokrát na téma návrhové vzory a jejich vztah k .NETu. Přednášku jsme si s Folpym moc neužili, protože jsme těsně předtím šli na večeři a na pivko, což v kombinaci s teplíčkem a vyloženě nezáživným výkladem Reného Steina bylo na spánek přímo ideální. Ne že bych si z tohoto večera nic neodnesl, to ne, pan Stein rozhodně má co říct a získal si u mne díky svým znalostem respekt, nicméně přednášku příliš zábavnou nebo poutavou udělat neumí. Mnohaminutové spíše metodické než praktické komentáře i k těm nejnepodstatnějším bodům v jeho prezentaci byly vážně na škodu.

No nic, IT den završím stylově, prací na stránkách.

Zařazeno do kategorií | |
Jiří Blahút (Čt, 2007-10-18 03:10):

Můžete prosím dnes, tedy s odstupem let, komentovat skutečnost, že skoro celý Microsoft jede na beta verzích? Zdá se mi to s odstupem doby trochu přehnané. IT manager http://www.co­nectinet.cz

Komentáře jsou uzavřeny (blog je v read-only módu). Pokud mě chcete kontaktovat, můžete mailem.