👋 Nový obsah na borekb.cz

Info Tento blog je v "read-only módu" a nový obsah již nebude přibývat. O vývoji píšu na DevBlog.

About

Něco o mně

Jmenuji se Borek Bernard, je mi 25 (až mi bude víc, tuhle stránku určitě zapomenu aktualizovat), pocházím z Pardubic, vystudoval jsem ekonomku v Praze a po ročním dobrodružství v Anglii se s Hankou snažíme zas nějak začít v Čechách. Mám rád našeho psa, levné české pivo, šachy, počítače a krátké úvody.

O tomto blogu

Tento blog jsem začal psát z důvodů, které dnes už ani já sám nechápu, nicméně dost dlouhou dobu to bylo jen takové psaní do šuplíku. Až po jedné počítačové soutěži, kam jsem neprozřetelně uvedl adresu svého webu, mi sem začali chodit lidi :) Jelikož se jednalo téměř bezvýhradně o lidi z oboru, začal jsem psát o informatických tématech a docela dlouho mě to bavilo. Chodilo sem hodně návštěvníků, zanechávali hodně komentářů, byla sranda a snad i trochu toho poučení, ale nedalo se to vydržet věčně. Technické psaní je náročné na přípravu a v životě prostě dostaly přednost jiné priority, takže jsem technické psaní omezil nebo ho spíš prakticky zanechal. Po určitou dobu ho nahradily zápisky z Anglie, které jsou úplně jiným typem psaní, takže mi sem začal chodit jiný typ čtenářů a aspoň ze své strany můžu říct, že to byla docela příjemná změna. Blog má teď tím pádem trochu schizofrenní povahu a snad i to je důvodem, proč jsem ho radši na nějaký čas uložil k zimnímu spánku. Blog je teď prakticky neaktualizovaný, ale k technickému psaní se rozhodně chci vrátit – i když to asi bude jinou formou a na jiném místě.

Pro lidi z IT

Ačkoliv už o programování moc nepíšu, v mém každodenním životě jsem vývojář tělem i duší a všechno dění ve světě IT mě hoodně zajímá. Živí mě programování pro jednu anglickou firmu a z technologií mě zajímá:

  • Flex, Silverlight a vůbec RIA
  • WPF a další krásné technologie ze světa .NET
  • webdesign, PHP a tak
  • použitelnost a uživatelská rozhraní vůbec
  • věci okolo jako kryptografie, databáze atd.

Zde je pár odkazů na weby nebo projekty, se kterými jsem spojen:

Technologie použité na tomto webu

Tento web využívá následující produkty nebo služby, jejichž autorům děkuji:

Komentáře jsou uzavřeny (blog je v read-only módu). Pokud mě chcete kontaktovat, můžete mailem.