👋 Nový obsah na borekb.cz

Info Tento blog je v "read-only módu" a nový obsah již nebude přibývat. O vývoji píšu na DevBlog.

Vlastnost, kterou na Wordu miluji nejvíc

Word mám rád. Ačkoliv jsem přičichl také k technologiím typu LaTeX nebo DocBook, Word zůstal „typografickým“ nástrojem, který jsem si vybral k napsání bakalářky. Konkurenční nástroje totiž válcuje především svou použitelností: možná, že dokument z LaTeXu by vypadal o 10% lépe, připravoval bych ho ale o 200% déle. Pokud člověk tyto dva nástroje porovnává z pohledu produktivity, je jasné, že Word nemá konkurenci.

Co tedy na Wordu miluji nejvíc je jeho produktivita. Chtěl jsem však napsat spíš o jedné maličkosi, která mi hodně ulehčuje práci. Tento úvod byl jen pro úplnost, abych si sám sobě nepřipadal jako blázen, když bych za nejlepší věc považoval následující drobnůstku:

Naprosto vychytané je přesouvání textu pomocí myši nebo i pomocí klávesnice. Když v běžném textovém editoru označím třeba dvě slova, která chci přesunout na jiné místo věty, přesune se přesně to, co jsem označil, tedy i případná mezera nalevo nebo napravo od označeného textu. Word se chová natolik inteligentně, že po přesunu zůstane věta „správně naformátovanou“ větou, tj. mezi jednotlivými slovy je právě jedna mezera. Je to naprosto perfektní vlastnost, protože se při označování nemusím zabývat tím, jak moc přesně text označím a při vkládání je docela jedno, jestli mám kurzor na levé nebo pravé straně mezery.

Z toho by se mohly samozvané „pokročilé“ editory poučit.

Zařazeno do kategorií |

Komentáře jsou uzavřeny (blog je v read-only módu). Pokud mě chcete kontaktovat, můžete mailem.