👋 Nový obsah na borekb.cz

Info Tento blog je v "read-only módu" a nový obsah již nebude přibývat. O vývoji píšu na DevBlog.

RoundedBox - ASP.NET komponenta pro tvorbu kulatých rohů

Včera večer jsem dokončil práce na ASP.NET komponentě RoundedBox. Jedná se o ovládací prvek podobný asp:Panelu, na rozdíl od něj však dokáže generovat rámeček se zaoblenými rohy.

Dnes je kupodivu velmi složité tento efekt na stránce vykouzlit. Bylo popsáno hodně technik, ale svoboda výběru vždy přináší otázku, co si vlastně vybrat. Navíc ne každý tvůrce webu musí být úplný odborník na jemné nuance XHTML, CSS, JavaScriptu apod.

Proto přichází RoundedBox, který vývojáře od implementačních detailů oblých rohů odstiňuje. Stačí napsat <bb:RoundedBox BackColor=„Blue“ runat=„server“> a na stránce se objeví modrý box se zaoblenými rohy. Může to být ještě jednodušší?

RoundedBox je velmi flexibilní:

  • Pokud chcete jednoduchý rámeček, který vytvoříte raz dva, stačí napsat kód uvedený před chvilkou.
  • Pokud chcete detailní kontrolu nad tím, jak bude rámeček vypadat, připravte si obrázky oblých rohů a RoundedBoxu sdělte, kde je najde. O zbytek se už postará.
  • Pokud chcete zkombinovat jednoduchost první metody a současně požadujete náročnější grafické zpracování, můžete nechat obrázky automaticky vygenerovat na serveru. Získáte tak dobrou flexibilitu při zachování velmi jednoduché přípravy.

Zaujal vás RoundedBox? Podívejte se na jeho web. Tam najdete jak podrobný popis všech vlastností, tak různé soubory ke stažení.

Doufám, že vám RoundedBox zpříjemní život. Ještě nikdy totiž nebylo vytvoření kulatých rohů tak snadné!

Zařazeno do kategorií |

Komentáře jsou uzavřeny (blog je v read-only módu). Pokud mě chcete kontaktovat, můžete mailem.